جدول میزان مصرف استامینوفن و بروفن


اطلاعات دارویی

استفاده از نمودار سنی برای تصمیم گیری در مورد مقدار استامینوفن باعث می شود برای بچه هایی با وزن بیشتر در گروه سنی خودشان مقدار پایین تر انتخاب شود. اگر انجام کمی محاسبه ریاضی برای تان مشکل نیست، می توانید با داشتن وزن کودک مقدار دقیق داروی لازم را محاسبه کنید. پزشکان برای یافتن مقدار مناسب، وزن کودک به کیلوگرم را ضرب در ۱۵ می کنند. حاصل میزان حداکثر استامینوفن لازم در هر وعده به میلی گرم است. 

پس از محاسبه مقدار میتوان از شکل مناسب (شربت یا قرص) برای تجویز به کودک استفاده کرد. مثلا برای کودکی که ۱۲ کیلوگرم وزن دارد براساس آنچه گفته شد مقدار ۱۸۰ میلی گرم در هر نوبت محاسبه می شود که برای تجویز آن می توان از نظر سهولت مقدار را گرد کرد و ۱۶۰ میلی گرم به کودک دارو داد. همواره پیش از دارو دادن، مقدار لازم برای کودک تان را محاسبه کنید.

جدول میزان مصرف بروفن 

همان طور که در مورد نمودار استامینوفن توضیح داده شد، دوز بروفن باید بر مبنای وزن فرزندتان محاسبه شود. اگر از سن کودک برای تعیین درز استفاده می کنید، کودکان درشت جثه تر دارای کمتر از مقدار مورد نیاز دریافت می کنند. دوز بروفن ۱۰ میلی گرم به ازای یک کیلوگرم وزن بدن است و می توان این دور را هر ۶ تا ۸ ساعت مصرف کرد

smart

منبع : کتاب خود مراقبتی در برابر ناخوشی های جزئی

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *