مصرف زردآلو در پیشگیری از بیماریهای قلبی موثر است


زردآلو یک منبع بسیار خوب از ویتامین A و کاروتن است. کالری کمی دارد اما منبع غنی ای از فیبرهای رژیمی، ویتامین ها و املاح معدنی است. به بینایی بهتر کمک می کند و از بدن در برابر ابتلا به انواع سرطان ها محافظت می کند. زردآلوهای تازه، کالری کمی دارند اما منبع غنی ای از فیبرهای رژیمی، ویتامین ها و املاح معدنی هستند. 

این میوه سرشار از فیتوکمیکال هایی است که موجب بهبود وضعیت سلامتی افراد می شود. این فیتوکمیکال ها به پیشگیری از بیماری های قلبی کمک می کنند، LDL کلسترول بد خون را کاهش می دهند و نقش حفاظتی در برابر سرطان ها دارند. زردآلو یک منبع بسیار خوب از ویتامین Aو کاروتن است.

 هر دو مورد ذکر شده دارای نقش آنتی اکسیدانی هستند . زردآلوهای تازه حاوی ویتامین Cو دیگر آنتی اکسیدان طبیعی هستند. ویتامین  Cبه افزایش مقاومت بدن در برابر عفونت ها (میکروبی و ویروسی و…) و پاکسازی رادیکال های آزاد اکسیژن مضر کمک می کند. این میوه هم چنین منبع خوبی از مواد معدنی – پتاسیم، آهن، روی، کلسیم و منگنز می باشد. 

پتاسیم یک ماده ی معدنی برای سلامت قلب می باشد. در واقع این عنصر یک جزء مهم سلول ها و مایعات بدن می باشد که به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند. وجود آهن و ویتامین C در این میوه آن را انتخاب خوبی برای افراد مبتلا به کم خونی می سازد.

منبع : نرم افزار سلامت

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *