چگونه کودک را از شیر بگیریم؟


این سؤال یک پاسخ درست ندارد. تنها می توان گفت زمانی کودک را باید از شیر بگیرید که آماده آن باشید. بسیاری از مادران تحت فشارهای بیرونی قرار دارند و این موضوع استمرار شیردهی را دشوار می کند، بنابراین اگر پس از مشورت با پزشک تان مجبور هستید زود کودک را از شیر بگیرید، احساس گناه نکنید. متخصصان توصیه می کنند، بهترین غذای ضروری کودک تا ۲ سالگی شیر مادر باشد.

اگر زیر یک سالگی، کودک را از شیر می گیرید باید دست کم تا ۱۲ ماهگی به او شیر مصنوعی (شیر خشک) بدهید. برای شروع تغذیه با شیر مصنوعی و نیز برای شروع استفاده از غذای کمکی در سن مناسب با پزشک مشورت کنید. شیر هموژنیزه کم چرب (۲ درصد) یا شیر کامل را می توان پس از یک سالگی به جای شیر مصنوعی مصرف کرد. از شیر ۱ درصد یا شیر بدون چربی بعد از ۲ سالگی استفاده کنید.

شیشه، پستانک و مایع اضافی 

اگر پس از مشورت با پزشک تان می خواهید به کودک تان شیشه بدهید باز هم می توانید شیر دوشیده خودتان را که ذخیره کرده اید با شیشه به او بدهید. در کودکان بزرگتر می توان با فنجان به کودک شیر داد. همچنین نباید پیش از آنکه شیردهی به شیرخوار به وضعیت خوب و با ثباتی رسیده باشد، به کودک پستانک داد. از ۲ تا ۵ سالگی از دادن آب میوه های شیرین شده و صنعتی به کودکان پرهیز کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *