۸ راه تقویت حافظه و یادگیری


روش تقویت حافظه و یادگیری

۱.کار کشیدن از حافظه

. یاد بگیرید نکات مورد نظرتان را یادداشت نکنید، بلکه به ذهن بسپارید و سپس سعی کنید هر نکته را از حفظ با دیگران به بحث بگذارید. 

۲. تکرار مداوم یک کار جدید

 وقتی خودتان را به انجام مداوم یک کار جدید عادت می دهید، مسیرهای عصبی جدیدی در مغز شکل می گیرند که موجب می شوند در انجام کارهای جدید کارآمدتر و پرسرعت تر ظاهر شوید. 

٣. یادگیری یک مهارت جدید

بدیهی است که هرچه بیشتر از مغزتان کار بکشید عملکرد مغز بهبود می یابد. مثلا یادگیری یک زبان جدید مغزتان را با طرز تفکری متفاوت مواجه خواهد کرد و ناگزیرتان می کند خودتان را به شیوه دیگری ابراز کنید. . 

۴.دنبال کردن برنامه های آموزشی پرورش مغز

۵.ورزش کردن

ورزش نه تنها در سلامت جسمانی مؤثر است. بلکه موجب تقویت حافظه نیز می شود. فقط ۴۰ دقیقه ورزش به پردازش اطلاعات و عملکرد حافظه کمک می کند. همچنین با ورزش می توانید روند تشکیل اتصالات عصبی جدید در مغز را سرعت بخشید. 

۶.معاشرت با خانواده و دوستان 

چنانچه قصد دارید از توانایی شناختی مطلوبی برخورداری شوید، پس حتما سعی کنید در زندگیتان روابط معنیداری برقرار کنید. هم صحبتی با دیگران و همنشینی با افرادی که دوستشان دارید، موجب می شود واضح تر فکر کنید و خلق تان باز شود. 

۷.جدول حل کرد .

۸. تغذیه سالم 

خوراکی هایی نظیر ماهی، میوه و سبزیجات به عملکرد مطلوب مغز کمک می کنند. جالب است بدانید شکلات تلخ تیز در تقویت عملکرد مغز موتر است. وقتی شکلات میخورید، مغز دوپامین آزاد می کند. دوپامین موجب می شود سریع تر یاد بگیرید و راحت تر به خاطر بیاورید

 شکلات حاوی فلاونول و آنتی اکسیدان است که به تقویت عملکرد مغز کمک می کنند. پس هر وقت به انجام فعالیت های ذهنی دشوار مشغول  بودید یک تکه ی کوچک شکلات تلخ بخورید تا مغزتان سرحال تر شود.

منبع : نرم افزار سلامت

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *